اخبار

انجام روزانه ۴۰ پرواز به ترکیه با ایرلاین‌های داخلی!

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: روزانه ۴۰ پرواز به ترکیه از طریق ایرلاین‌های داخلی انجام می‌شود.

به گزارش حاجت نیوز، محمدحسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه روز گذشته جلسه‌ای در رابطه با بررسی پروازهای ترکیه برگزار شد که در آن جلسه تصمیمی برای لغو این پروازها گرفته نشده است، گفت: هم اکنون جلسه اضطراری برگزار شده و تصمیم نهایی در این خصوص گرفته خواهد شد.

او ادامه داد: بر اساس نامه وزیر بهداشت به وزیر کشور مقرر شده بود که تصمیمی مبنی بر لغو پروازهای ترکیه گرفته شود و در این خصوص جلسه اضطراری برگزار شده و ممکن است تا یک ساعت دیگر نتیجه را اعلام کنند و ممکن است تا چند ساعت دیگر تصمیمی برای لغو  پروازها گرفته شود و ممکن است اصلاً این پروازها لغو نشوند بنابراین چند ساعت دیگر در این رابطه نظر نهایی را اعلام می‌کنیم.

ذیبخش بیان کرد: به محض ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا، مصوبات این ستاد در خصوص قطع پروازها به ترکیه اجرایی خواهد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: البته تعدادی از مسافران ایرانی در ترکیه حضور دارند که قطعاً ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص نحوه بازگشت این مسافران نیز تصمیم لازم را اتخاذ خواهد کرد، ضمن اینکه برای بازگشت شهروندان ترکیه به خاک کشورشان نیز باید پروازهایی برقرار کرد.

ذیبخش با اشاره به اینکه روزانه ۴۰ پرواز به ترکیه از طریق ایرلاین‌های داخلی ورود و خروج دارند، افزود: با توجه به قرمز شدن وضعیت کرونا در کشور ترکیه استقبال مسافران هم از انجام سفر به این کشور کاهش یافته و خودبه‌خود میزان سفر به این کشور کاهش یافته است، چراکه هم اکنون پیک سفر به این کشور گذشته و مسافران این مسیر  اقبالی برای انجام سفرها ندارند.

بر اساس این گزارش تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری پیش از این  از اعلام آمادگی این سازمان برای قطع پروازها به ترکیه با ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و تأکید کرد: هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغی در این باره به ما نداشته است.

زنگنه ادامه داد: البته باید به این موضوع توجه داشت که به هر حال تعدادی از مسافران ترکیه‌ای در کشور ما حضور دارند و تعدادی از ایرانی‌ها هم در کشور ترکیه حضور دارند که بالاخره باید به کشور برگردند و نمی‌توان همه پروازها را به ناگاه کاملاً متوقف کرد با این حال ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: البته در همه پروازهای خارجی و همین پروازهای ترکیه، تست منفی کرونا یکی از الزامات برای مسافران است و مسافران باید حتماً تست معتبر منفی کرونا داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا