اخبار

حرم مطهر رضوی در آستانه میلاد امام رضا (ع)

در آستانه سالروز میلاد پربرکت حضرت رضا(ع)، صحن و سرای رضوی براساس موقوفه‌ای قدیمی غرق در نور و شادی می‌شود.

به گزارش گروه خراسان پایگاه خبری حاجت نیوز، در آستانه سالروز میلاد پربرکت حضرت رضا(ع)، صحن و سرای رضوی براساس موقوفه‌ای قدیمی غرق در نور و شادی می‌شود. این رسم و سنت یک رسم دیرینه است که براساس نیم واقف همه ساله در آستانه ایام میلاد حضرت رضا صورت می‌گیرد و از اینک تمهیدات آن مهیا شده است. در زیر شاهد تصاویری از این مهم هستید:

نورپردازی ویژه مشهدالرضا در آستانه میلاد امام هشتم

سید محسن رهنمایی مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، گفت: برنامه‌ریزی کامل به منظور ارائه خدمات مطلوب به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی و نورپردازی ویژه شهر، در آستانه میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت صورت گرفته است.

او افزود: همزمان با فرارسیدن دهه پرخیر و برکت کرامت، اقدامات گسترده‌ای در راستای منظر سازی، نورپردازی و رفت و روب ویژه شهر آغاز شد که این فعالیت‌ها همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به اوج خود خواهد رسید.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، نورپردازی ویژه در محور‌های منتهی به حرم مطهر صورت گرفته و بیش از ۲۳۰ هزار متر طول از ریسه‌های نوری نصب شده در نقاط مختلف شهر، زینت‌بخش منظر شبانه مشهدالرضا هستند.

رهنمایی بیان کرد: بیش از ۱۵۰ المان نوری خورشیدی، ۱۰۴ چراغ گوبو با طرح تبریک دهه کرامت و ۴۶ المان نوری “یا رضا (ع) “، در نقاط مختلف شهر نصب و فعال هستند.

او تصریح کرد: علاوه بر موارد یاد شده، ۳۴ المان شمسه با ترکیب پارچه‌های الوان در نقاط مختلف شهر جانمایی شده و بالغ بر ۱۳۰۰ مورد از پرچم‌های الوان عرشه پل‌ها و میادین شاخص شهری تعویض شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد تاکید کرد: در این ایام، نظافت و رفت و روب معابر منتهی به حرم مطهر رضوی و معابر پر تردد شهری به صورت ویژه در حال انجام است تا مشهدالرضا، میزبانی شایسته‌ای از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی داشته باشد.

 

 

گلباران

حرم رضوی

امام رضا

تولد امام رضا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا