اخبار

راهپیمایی روز قدس برگزار نمی‌شود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا راهپیمایی روز قدس امسال برگزار نخواهد شد.

به گزارش حاجت نیوز، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره برگزاری یا عدم برگزاری راهپیمایی روز قدس امسال توضیح داد: این موضوع در جلسات کارشناسی بررسی شد و برخی از اعضا اظهار داشتند که می‌توان راهپیمایی روز قدس را مانند راهپیمایی روز ۲۲ بهمن به صورت موتوری و خودرویی برگزار کرد.

وی گفت: پس از بررسی بیشتر موضوع در کمیته‌های تخصصی برخی دیگر از متولیان امر طی بررسی‌هایی که داشتند در نهایت اعلام کردند که راهپیمایی روز قدس به دلیل شیوع کرونا برگزار نخواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به این موضوع اعضا به طور کلی مخالف برگزاری راهپیمایی روز قدس نیستند تأکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و وضعیت قرمز برخی شهرها امسال راهپیمایی روز قدس برگزار نخواهد شد و رهبر معظم انقلاب در این روز به صورت مستقیم با مردم سخن خواهند گفت و سخنان ایشان از شبکه‌های تلوزیونی به صورت مستقیم پخش می‌شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در روز جهانی قدس راهپیمایی برگزار نمی‌شود؛ اما نماز جمعه به امامت آیت الله علم الهدی برگزار می‌شود و سخنران پیش از خطبه‌ها نیز ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین سلطانی افزود: فضاسازی‌های شهری و نصب پرچم بزرگ فلسطین در میدان فلسطین و میدان بیت المقدس و پخش محتوای روز قدس از تلویزیون‌های شهری از جمله این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: در حرم مطهر رضوی نیز برگزاری شب شعر بین المللی قدس، دعوت از هنرمندان و خلق آثار هنری از قدس و فلسطین و نیز برپایی نمایشگاه “قدس پاره تن اسلام است” در صحن قدس، از دیگر برنامه‌ها است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا